Hassas Yol Kullanıcıları (VRU)

VRU’ların yol kullanıcılarının korunması (Korunmasız Yol Kullanıcıları, örneğin yayalar, bisikletliler, vb.), yeni güvenlik sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesinde en önemli ana sorunlardan biridir ve büyük bir zorluktur.

VRU’ları içeren kazaların sayısını azaltmak için araçların hızlı ve güvenilir ortam algılama ve nesne sınıflandırması elde etmesi gerekir. Radar tarafından algılanan yol kullanıcılarını ve nesnelerini sınıflandırmaya ve izlemeye yönelik algoritmalar giderek daha karmaşık hale geliyor.

Bu algoritmaların daha fazla geliştirilmesi ve doğrulanması için gerçek senaryolar bilinen referans nesnelerle birleştirilmelidir.

  • ADMA-Slim, yayalar veya bisikletliler gibi VRU’ları kolayca ve yüksek doğrulukla izlemek için kullanılabilir – sınıfının en iyisi referans verilerini sağlar

Sırt çantasında ADMA-Slim, pil ve WiFi kiti

Çözümümüz: Sırt çantasında ADMA-Slim Mini GNSS/Atalet Sistemi

Şarj edilebilir pil ve WiFi kiti ile donatılmış ADMA-Slim, ölçüm ortamınıza kolayca entegre edilebilir. Bir WiFi bağlantısı aracılığıyla, ölçüm verileri DELTA hesaplaması için gerçek zamanlı olarak bir DAQ’ya veya başka bir ADMA sistemine iletilebilir. Bu, hareket eden bir araca göre yayaların veya bisikletlilerin konum takibini sağlar.

  • Arabadan VRU’ya izleme
  • VRU nesnelerinin gerçek zamanlı konum takibi
  • Çoklu yayaların ve bisikletlilerin takibi
  • Hareketli nesneler arasındaki mesafe hesaplaması
  • Görselleştirmeyi izle

Bizim Önerimiz

Su geçirmez alüminyum kasada 7 LEMO konektörlü ve sert yapılı bir sırt çantasıyla ADMA-Slim’in standart sürümünü öneriyoruz. Velcro ile tüm bileşenler kolayca sabitlenebilir.