Strain Pedler / Stran Gauge Alternatifleri

Gerinim ölçümü yeniden hayal edildi

Uygulama zorluğu bulunan ve zaman alan geleneksel gerinim ölçerlerin (DMS) aksine, Strain Pedler kolay bir gerinim ölçümünü aynı kesin sonuçlar ile mümkün kılar.

Ana Özellikler

  • Gerinim ölçer alternatifi
  • Zaman ve maliyet tasarrufu
  • Eğitimli personel gerekmez
  • Yapıştırma gerekmez
  • Yeniden kullanılabilir
  • Çok yönlü
  • Hassas ölçüm sonuçları

Problem

Halihazırda mevcut ve standart olarak kullanılan gerinim ölçerler, ölçülecek bileşene yapıştırılarak zahmetli bir şekilde uygulanmalıdır. Bu, en yüksek hassasiyet kullanılarak doğru şekilde yapılmazsa, bu genellikle ölçülen değerlerin ciddi şekilde tahrif edilmesiyle sonuçlanır. Bu nedenle, bir DMS (gerinme ölçer) takmak için özel olarak eğitilmiş personel gerekmektedir, bu nedenle, test ortamları ve laboratuvar dışında, gerinim ölçerler şu anda birçok alanda kullanılmamaktadır.

Geleneksel strain gaugelerin aksine StrainPad’lerimiz basit bir bağlantı ile ölçülecek bileşene bağlanır. Herhangi bir personel, büyük bir doğruluğa dikkat etmek zorunda olmadan montajı yapabilir. Bu durum, StrainPad’lerin basit ve çok yönlü kullanımını sağlar ve yapışmadan gerinim ölçümüne imkan verir. StrainPad, gerinim ölçere (DMS) mükemmel bir alternatiftir. StrainPad’i kullanmak için basit bir montaj cihazı gereklidir. Bu montaj cihazları, StrainPad’i bileşene karşı o kadar güçlü bir şekilde bastırır ki, sürtünmenin meydana getirdiği strain ölçülebilir. StrainPad’in ilgili montaj cihazı ile montajı tahribatsız, çok basit ve saniyeler içinde gerçekleştirilir. Düz yüzeyler için mıknatıs tutucu veya ölçüm silindirleri için halka tutucular gibi çeşitli standart montaj cihazları ve müşteriye özel tutucular sağlanmaktadır.

Yapıştırma zahmeti olmadan gerinim ölçümleri için hızlı ve kolay bir çözüm mü arıyorsunuz? O zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Ölçümünüzü verimli ve hassas bir şekilde gerçekleştirmeniz için sizinle birlikteyiz.

Uygulama Örneği

Müşterilerimizin uygulama alanları çok çeşitlidir ve StrainPad’imizin uygulanması için uygun bir montaj cihazı gereklidir. Örneğin standart uygulamalar için portföyümüz bir manyetik tutucu ve halka tutucu içerir. Metrolojik zorluklarınızla ilgili olarak bizimle iletişime geçebilir ve mümkün olan en iyi fiyata sizin için özel olarak hazırlanmış bir çözüm isteyebilirsiniz.

Halka tutucularımız, diğer alanların yanı sıra, enjeksiyon kalıplama makinelerinde kolonların uzamasını ölçmek için de kullanılır. Bu sistemlerde dört adet kolon, kalıba enjekte edilen plastik bileşiğin kuvvetlerine karşı koyarak enjeksiyon kalıbının doğru şekilde kapanmasını sağlar. Bu eşit olarak gerçekleşmezse, kalıp düzgün kapanmaz ve kuvvetler yalnızca üç bağlantı çubuğuna dağıtılabilir. Bu, üretim kayıplarına veya kalite sorunlarına yol açan aşırı yüklenmelere yol açabilir. Halka tutucularımızla ölçüm yaparak hangi bağlantı çubuğunun doğru ayarlanmadığını veya çatladığını belirleyebilirsiniz. Bu, köşeli somunun yeniden ayarlanması gibi uygun karşı önlemlerin başlatılmasını sağlar. Kolon uzamasının ölçümü, makineyi kurarken ve genellikle form veya ürün değiştirildikten sonra gerçekleştirilir. Bununla birlikte, değişiklikleri görünür kılmak ve gerekirse, gerekli bakım çalışmalarını erken bir aşamada tespit etmek ve gerçekleştirmek için genellikle bir halka tutucu çubuklardan birinde kalıcı olarak kalır.

Yenilikçi Gerinim Ölçer Yaklaşımı

Gerinim ölçerler (DMS), mekanik gerilmelerin ve dolayısıyla malzemeler üzerindeki gerilmelerin belirlenmesinde uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak, profesyonel uygulamalar zaman ve eğitimli personel gerektirir, çünkü en küçük yanlışlıklar bile ölçüm zincirinde hatalara yol açabilir. Bu nedenle, pratikte – laboratuvarın dışında – çaba ve belirsizlikler çok önemli olarak değerlendirildiği için gerinim ölçerlerden genellikle kaçınılır. StrainPad, patentli teknolojisi ile belirtilen dezavantajlar nedeniyle geleneksel gerinim ölçerlerin kullanılamadığı durumlarda gerinim ölçümüne olanak sağlar.

Kuvvetli Bağlantı

StrainPad, geleneksel bir gerinim ölçere (DMS) benzer şekilde çalışır. Bunun temel farkı, StrainPad’in ölçülecek bileşene ne yapıştırılmış, ne vidalanmış ne de kaynaklanmış olmasıdır. Ölçülecek bileşen ile StrainPad arasında yalnızca kuvvete uygun bir bağlantı kurulması gerekir. Bu görev için kullanabileceğiniz çok sayıda montaj cihazımız var. Ayrıca, sizin tarafınızdan özel gereksinimleri karşılamanıza yardımcı olmaktan da mutluluk duyarız.

Hızlı ve Kolay Montaj

Gerinim ölçerler, ölçülecek bileşene zahmetli bir şekilde uygulanmalıdır. StrainPad burada yardımcı olabilir. StrainPad’in yalnızca ölçülecek bileşene kenetlenmesi gerekir. Bu, birkaç saniye içinde monte edilebileceği ve tam tersine aynı hızla tekrar çıkarılabileceği anlamına gelir. Sonuç olarak, StrainPad müşterilerine önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Ayrıca StrainPad tekrar kullanılabilir ve hemen tekrar kullanılabilir.

Özel Üretim

Müşterilerimizin uygulama alanları çok çeşitlidir ve StrainPad’imizin uygulama alanları da öyle. Bu, müşterilerimize müşteriye özel ve ısmarlama ürünler sunmamızı sağlar. Siz bize zorluklarınızı açıklayın, biz de sizin için mümkün olan en iyi fiyata özelleştirilmiş bir çözüm bulalım.

Gerçek Zamanlı Veri

Sensörümüz ayrıca, geleneksel gerinim ölçerlerle (DMS) yapılan ölçümlerde alıştığınız şekilde, size gerçek zamanlı veriler sağlar. Lütfen ölçüm elektroniği ve ölçüm amplifikatörleri yelpazemize dikkat edin. Bunlar, sensörlerimize göre uyarlanmıştır ve olası en iyi fiyata gerilimleri ölçmenizi sağlar.

Yeniden Kullanılabilir

Geleneksel gerinim ölçerlerin (DMS) aksine, StrainPad’lerimiz yeniden kullanılabilir. Bu, müşterilerimize kendi uygulamalarında hızlı ve kolay bir şekilde ölçüm yapma fırsatı verir. Geleneksel gerinim ölçerlerin zaman alıcı takılmasından tasarruf edilerek, gereken süre büyük ölçüde azaltılır ve ölçüm görevi başına maliyetler de büyük ölçüde azaltılabilir. Sonuç olarak, StrainPad’imiz, gerinim ölçerlerin uygulama aralığını büyük ölçüde genişletir. Bunun nedeni, StrainPad’lerimizin kullanımının geleneksel gerinim ölçerlere (DMS) göre çok daha kolay olmasıdır. Ölçüm göreviniz için karmaşık olmayan bir çözüm mü arıyorsunuz? Bizimle iletişime geçin, sizin için bir çözüm bulalım.

Kolay Entegrasyon

StrainPad’lerimiz, gerinim ölçerlerin uygulama alanını son derece genişletti. Bunun nedeni, StrainPad’lerimizin kullanımının geleneksel gerinim ölçerlere (DMS) göre çok daha kolay olmasıdır. Ölçüm göreviniz için karmaşık olmayan bir çözüm mü arıyorsunuz? Bizimle iletişime geçin, sizin için bir çözüm bulalım.

Enjeksiyon Makinelerinde Kolon Tork Ölçümü Uygulaması