WA301 Üç Boyutlu Ses Yoğunluğu Probu

3D Ses Yoğunluğu, Ses Basıncı ve Parçacık Hızı Probu

Weles Acoustics WA301, ses basıncının ve üç eksenli parçacık hızının doğrudan ölçümüne dayanan genel amaçlı bir 3D ses yoğunluğu probudur. WA301, dört dönüştürücüden oluşur: geleneksel bir mem mikrofonu ve ortogonal olarak yerleştirilmiş üç Weles parçacık hızı sensörü. Neredeyse tam akustik bant genişliği (20 Hz ila 10 kHz) sadece bir ölçümden analiz edilebilir – probların çalışma frekans aralığında ses yoğunluğunu ölçmek için aralayıcı gerekmez. Herhangi bir ses alanıyla ilgili ayrıntılı bilgi, ölçüme herhangi bir kısıtlama getirmeden çıkarılabilir – tüm akustik miktarlar doğrudan ölçülür.

 

Her WA301 probu bir Weles BOX ile teslim edilir. Prob ve BOX arasındaki bağlantı 7 pinli bir LEMO kablosu ile sağlanır. BOX, probun içine yerleştirilmiş tüm algılama elemanlarına güç sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, Weles BOX, prob tarafından sağlanan analog sinyalleri işlemesi amaçlanan herhangi bir veri toplama sistemi arasında bir arayüz görevi görür. WA301 probu için dört BNC konektörü üzerinden dört sinyal sağlanır: ses basıncı ve üç eksenli parçacık hızı (ayrı analog sinyaller olarak X, Y ve Z ekseni).

Uygulamalar

  • Yakın alan ve Uzak alan ses kaynağı lokalizasyonu ve sıralaması – parçacık hızı ölçümleriyle en yüksek performans ve doğruluk elde edilir
  • 3D Parçacık hızı haritalaması
  • 3D Ses yoğunluğu eşlemesi
  • Ses gücü ölçümü
  • Ses basıncı ölçümü
  • 3D Ses alanı görselleştirme