TEMOS
Test and Measurement Operation System

TEMOS, tamamen yeni ve devrim niteliğinde bir test ve ölçüm yazılımı konseptidir. Geliştirme sırasında amaç, mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcıyı memnun etmek için mümkün olduğunca çok işlev SAĞLAMAK DEĞİLDİR. Hayır. Çünkü TEMOS yalnızca BİR müşteri için yapılmıştır: sizin için.

TEMOS, bir akıllı telefonun işletim sistemi gibi açık ve modüler bir platformdur. Her ölçüm cihazının temel işlevleri mevcuttur: donanım kurulumu, kanal ayarları, değerlerin alınması, ölçeklenmesi ve gösterilmesi, kayıt, yeniden yükleme ve analiz, dışa aktarma vb.

Tüm bu işlevler, uygulamalar gibi, istediğiniz zaman başlatabileceğiniz ve durdurabileceğiniz bağımsız yazılım modülleri olarak uygulanır – hatta çalıştırma sırasında bile!
Standart işlevlere ek olarak, bir ölçüm cihazından beklemeyeceğiniz işlevlere sahip çok sayıda uygulama da mevcuttur:
Alarmlarla ilgili e-posta, Microsoft Excel dosyalarına gerçek zamanlı oturum açma, veritabanı bağlantısı, ses kartı aracılığıyla gerçek zamanlı çıktı, mevcut şablonlara protokol oluşturma vb.

Bununla birlikte, gerçekten özel olan, pratik olarak herhangi bir işlevsellik ve donanım desteği eklemek için mevcut uygulamaları özelleştirme veya tamamen yeni uygulamalar geliştirme olasılığıdır. Bu geliştirme, AKITRON tarafından sunulabileceği gibi, tercih ettiğiniz geliştirme ortağınız ve hatta kendiniz tarafından da sunulabilir. Şablonlar sağlanır.
Nihai uygulama tipik olarak çekirdek programdan ve yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulan uygulamalardan oluşur. Sonuç olarak, program sistem kaynaklarında yalın, anlaşılır, kullanımı kolay ve ekonomik kalır.

TEMOS, NI LabVIEW’de programlanmıştır.

30 Günlük ücretsiz deneme yazılımını aşağıdan indirebilirsiniz.

Mevcut enstrümanınız için TEMOS

TEMOS, mevcut PC cihazınızda da kullanılabilir.

Sistem gereksinimleri:

  • Windows 7/64 Bit
  • MS Windows Versionen’in eski sürümlerinin yanı sıra istek üzerine 32 Bit
  • Mac OS, Unix / Linux istek üzerine

Birlikte kullanabileceğiniz donanımlar:

  • MECALC
  • DEWESOFT
  • DEWETRON
  • NI (Ulusal Araçlar DAQmx)
  • Ses kartı (değerlendirme için)
  • Donanımsız özel uygulamalar
  • İstek üzerine daha fazlası
 
 
Mecalc
 
Data Acquisition Systems by DEWETRON for Most Precise Measurements
File:Dewesoft-logo.png - Wikimedia Commons

TEMOS ile neler yapabilirsiniz?

Modal Analiz

EMA – Experimental modal analysis
OMA – Operational modal analysis
FRF

Akustik Analiz

Octave Band Analysis
Sound Level Meter
Sound Quality

Güç Analizi

Power Analyzer
Power Quality

 

Dinamik Sinyal İşleme

Cross Spectrum
Nyquist Plot
PSD
Sine Swept Measurement
THD-Total harmonid distortion
SRS-Shock response spectrum
Short time Fourier Transformation

TEMOS uygulama paketlerinin ayrıntılarına TEMOS APP Matrix dosyasından erişebilirsiniz.

Neden TEMOS kullanmalısınız?

Tavizsiz ve açık

TEMOS ile işlevsellikte pratikte sınır yoktur. Müşteriye özel fonksiyonlar ve ayrıca donanım desteği – yeni ve mevcut için – kolayca eklenebilir.

Çevik ve ekonomik

Ayarlamalar, değişiklikler veya yeni gelişmeler genellikle yalnızca bireysel uygulamaları etkiler ve bu nedenle hızlı ve ucuz bir şekilde uygulanabilir. İyileştirmeye yönelik dilekleriniz ve önerileriniz bir dilek listesinin sonunda yer almaz ve yıllık yazılım sürümünde 2 yıl içinde, ancak hemen uygulanabilir.

Güvenlik ve istikrar

Temel işlevler ve standart uygulamalar, müşteriye özel uyarlamalarda bile değişmeden kalır, bu nedenle doğru işlevler garanti edilir.

Basit

Nihai uygulama yazılımı genellikle gerekli işlevlerin bir derlemesidir. Bu, yazılımı yalın ve performanslı, öğrenmesi ve kullanması kolay tutar. Ayrıca gereksiz sistem kaynaklarını veya belleği tüketmez. Bu, TEMOS’un daha eski bilgisayar donanımlarında bile kullanılabileceği anlamına gelir.

Sürdürülebilir ve geleceğe dönük

TEMOS ile geleceğe bahis oynuyorsunuz. TEMOS, gereksinimleriniz değişse bile yaşayan bir yazılım projesidir ve gereksinimlerinizle birlikte gelişecektir.

Bağımsızlık

Uygulamaların daha fazla geliştirilmesi ve yazılım bakımı sadece AKITRON tarafından değil, aynı zamanda herhangi bir yazılım servis sağlayıcısı veya NI LabVIEW’de programlama bilgisi olan müşteriler tarafından da çalıştırılabilir. Bu, hassas uygulama teknik bilgilerini paylaşmanın gerekli olmadığı anlamına gelir. Kaynak kodu isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Çevrimiçi Paketler

TEMOS Uygulamalarını akıllı telefonunuzda yaptığınız gibi kendiniz de kurabilir, güncelleyebilir veya kaldırabilirsiniz. AKITRON, uygulamaları tek bir tıklamayla indirebileceğiniz kendi Çevrimiçi Uygulama Havuzuna sahiptir. Enstrüman internete bağlı değilse dosyayı herhangi bir bilgisayardan indirebilir ve bir USB depolama cihazı kullanarak enstrümana yükleyebilirsiniz. Bunun için TEMOS’un kapanmasına bile gerek yoktur!