Sensörler dünyasında yaşıyoruz

Sensörler, günümüzün giderek daha endüstriyel ve otomatik hale gelen dünyasında çok önemlidirler. Sensörlerimiz ve ölçüm sistemlerimiz, yeni nesil veriye dayalı teknoloji için hayati öneme sahiptir. Çok çeşitli endüstrilerde uygulamaları tamamlamak için çeşitli ölçüm teknolojilerine dayanan farklı sensör türleri sunuyoruz.

TEDS Mühendislik, standart ve özel tasarlanmış sensör çözümleri için çok yönlü ortağınızdır. Test & Ölçüm, OEM ve Endüstriyel IoT Uygulamaları için sensörler ve ölçüm sistemleri ile çözümler sunuyoruz.

Ürün Kapsamımız

Ağırlık

Kuvvet

Tork

Strain

İvme

Akış

Akustik

Sensör nedir?

Sensörler fiziksel bir miktarı ölçerler. Değişkenler basınç, kuvvet, eğim, yer değiştirme, hızlanma, sıcaklık, gerinim, titreşim veya çok sayıda başka çevresel olaydan herhangi biridir. Sensörler, ölçülen miktarı, insan tarafından okunabilir bir sayıya ya da okuma veya daha fazla işlem için bir ağ üzerinden elektronik olarak iletilen standart bir kontrol sinyaline dönüştürürler.

Ağırlık Sensörleri – Load Cell

Yük hücreleri ve Tartım Sensörleri, bir yükü veya kuvveti elektronik çıkışa dönüştürür. Tartım sensörleri, sıkıştırma veya gerilim bazlı veya çift yönlü olabilir.

Kuvvet Sensörleri

Kuvvet Sensörleri, bir kuvveti doğrusal bir elektrik sinyaline dönüştürür. Çalışmaları, folyo gerinim ölçerler kullanılarak hassas bir metal yapıdaki minyatür hareketlerin ölçülmesine dayanır.

Tork Sensörleri

Dinamik ve Statik Tork Sensörlerimizi denizcilik, otomotiv, havacılık ve enerji uygulamalarında bulabilirsiniz. 

Strain Sensörleri

Gerinim Sensörleri, bir nesne üzerindeki gerilimi ölçmek için geliştirilmiştir. Gerinim ölçerler elektrik telinden veya foto kenarlı folyo dirençli malzemeden yapılmıştır. 

İvme Sensörleri

Hızlanma Sensörleri, yüksek doğruluktaki uygulamalarda titreşim, şok, yer değiştirme, hız, eğim ve eğimi ölçer. 15.000Hz’e kadar frekans yanıtı, ±0.1g ile ±50.000g arasında değişen ölçüm aralığı, -40C°’den 900C°’ye kadar çalışma sıcaklığı.

Akış Sensörleri

Akustik Sensörler

Fiber Optik Sensörler

Konvansiyonel elektronik sensörler, yüksek voltajlar veya EMI gibi enterferans etkileri sistemlerin çalışabilirliğini sınırladığı için sıklıkla teknolojinin sınırlarıyla karşı karşıya kalır. Bu ortamlarda Fiber Optik Sensörlerimiz güvenilir ölçümler için yeni olanaklar yaratabilir.